Nowości

Moda na ekologiczny styl życia sprawia, że przybywa zwolenników eko-budownictwa. Elewacje budynków często wykonuje się z drewna lub kamienia, co pozwala na lepsze dopasowanie do otaczającej przyrody. Materiały te są także podstawą wykończenia wnętrz. Z jednej strony tworzą one przyjazny klimat i dobre warunki do życia, a z drugiej – nadają ekskluzywny wygląd. Z tego względu coraz więcej osób wybiera okna drewniane lub drewniano-aluminiowe i elewacje kamienne.
Komfort tkwi w szczegółach – im wygodniejsze jest wyjście na taras, tym chętniej korzysta się w uroków wypoczynku na świeżym powietrzu.

Nowością jest stosowanie drzwi o wielkopowierzchniowych skrzydłach z ogromnymi taflami szklanymi w systemach przesuwnych – są one wyposażone w specjalne mechanizmy ułatwiające ich otwieranie i zamykanie.

Konstrukcje drewniane i drewniano-aluminiowe doskonale wpisują się w ten trend. Ważnym uzupełnieniem powyższych rozwiązań jest tzw. „ciepły montaż”, czyli obustronne oklejanie ram stolarki specjalnymi taśmami paroszczelnymi i paroprzepuszczalnymi. Powoduje to zmniejszenie strat ciepła i odpowiednią wentylację.

Uzupełnieniem eleganckiego designu zainstalowanej stolarki mogą być deski kamienne (tarasowe) z gnejsu, proponowane przez naszą firmę.

Do nowoczesnych budynków, jako element małej architektury ogrodowej, śmiałym rozwiązaniem są płoty gabionowe charakteryzujące się ciekawym designem i łatwym montażem. Do ich wypełnienia doskonale nadają się oferowane przez nas kamienie.